Letní tábory 2017

Rozpis našich Letních příměstských táborů na léto 2017:

PAVOUK ČENDA
10.14. 7. 2017
pro děti 37 let
Prožijme dobrodružné putování s Pavoukem Čendou z jeho starých visacích hodin až do tajuplného lesa plného překvapení. S pomocí nových přátel snad i zachráníme pavoučici Janu, která se ocitla v nesnázích …
Na děti se těší sehraná dvojice Tereza Vlachová a Lenka Frimlová.

O PEJSKOVI A KOČIČCE
17.21. 7. 2017
pro děti 37 let
Pejsek a kočička nás na týden pozvou do svého domečku a spolu s nimi budeme hospodařit v domácnosti jako to dělají velcí lidé. Upečeme společně dort, půjdeme do lesa na procházku, zašijeme roztržené kalhoty, navštívíme jejich kamarády a zažijeme spoustu dalších dobrodružství.
Na děti se těší Klára Knop-Kostková a Monika Hlaváčová.

KNIHA DŽUNGLÍ
24.28. 7. 2017
pro děti 37 let
S Mauglím a jeho přáteli budeme překonávat různé dobrodružné nástrahy ukryté v barevné džungli. Poznáme divoká zvířata a podivuhodné krásné rostliny, které jsou ukryty hluboko v přírodě.
Na děti se těší Petra Pokorná a Eva Kotašková.

TŘI BRATŘI
31. 7. – 4. 8. 2017
pro děti 37 let
Hudební tábor s příběhem vytvořeným na motivy oblíbené a písní plné filmové pohádky Tři bratři. Děj této pohádky, včetně známých a oblíbených písniček, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
S dětmi bude hudbu a zpěv rozvíjet Žaneta Vítová a Eva Kotašková.

HOBIT II
7.11. 8. 2017
i pro děti starší 410 let
Hobit se svými trpaslíky vloni přemohl nebezpečného draka a získal drahocenný poklad. Tím však jeho dobrodružství nekončí. Ze zaslouženého klidu jej vytrhne opět příjezd Gandalfa s důležitým posláním. Co ho letos čeká? To se dozvíš na táboře Hobit 2!
Děti dobrodružstvím provedou Lenka Frimlová a Petra Pokorná.

PO STOPÁCH SKŘÍTKA MELATÍNKA
14.18. 8. 2017
pro děti 37 let
Melatínek se vrací!
Tvořivost a vnímání rozvíjející prožitkový tábor, na kterém se budeme rozvíjet pomocí rukou, nohou, smyslů, hlasu a otevírat brány fantazie. Zahrada i les se stanou místy objevování, průvodcem nám bude skřítek Melatínek.
Pro děti tento program chystají Lenka Frimlová a Tereza Vlachová.

Za tajemstvím říše Pawpaw
21.25.8.
pro děti 37 let
Pojďte s námi za tajemstvím starého indiánského kmene, ukrytého hluboko v lesích. Na děti čeká nejen pohybový a rukodělný program zaměřený na indiánské téma, ale především spousta zábavy a poznávání.
Na děti se těší Tereza Vlachová a Vojtěch Jašíček.

Zodpovědnou vedoucí je Eva Kotašková, tel: 775 942 141.
Tábory jsou určeny nejčastěji pro děti od 3 do 7 let, jeden tábor je i pro děti starší, až do 10 let (po domluvě je možné přihlásit i malé školáky – sourozence předškoláků). Tábor probíhá vždy jeden pracovní týden.

Provozní doba: 7:30 – 16.30, režim dne je velmi podobný běžnému školkovému dni. Je koncipován tak, aby odpovídal věkové kategorii dětí uvedené u jednotlivých turnusů. Tábory vedou pedagogičtí pracovníci naší lesní školky. Respektující přístup ze strany pedagogického vedení je samozřejmostí. Program probíhá vždy částečně na zahradě lesní školky  v zázemí tvořeném chatou a obytným kontejnerem, a také v okolních lesích.

Cena všech příměstských táborů je 1900 Kč. V ceně je zahrnutý oběd dovážený v poledne za 60 Kč (oběd může být připravován přímo na příměstských táborech jako součást výukového programu), odpolední svačinka a pití po celý den, výtvarný materiál a pomůcky, lektorné.
Obědy nám dodává jídelna z Kaprálova mlýna v Ochozi u Brna. Je zaměřena na stravu pro děti. Používá kvalitní čerstvé suroviny, zeleninu z farmářských bedýnek. Strava obsahuje obědy s masem i bezmasé. Každý den obědy obsahují čerstvou zeleninu. Jídlo se zaváží teplé, přesně v době oběda, a tak není nutné ho ve školce ohřívat.
Všechny děti mají stejné jídlo, pro dietáře lze zajistit oběd bezlepkový, bezmléčný, bezvaječný.
Minimální počet dětí na táborech je 12, maximální počet dětí je 16.
Storno poplatek: Při odhlášení dítěte nejpozději měsíc před začátkem tábora je účtován storno poplatek ve výši 50 % z celkové ceny, při odhlášení dítěte z tábora později, tedy kratší dobu než měsíc před jeho začátkem a po 1. 7. 2017, je storno poplatek 100 %. Je možné za sebe bezplatně poslat náhradníka.

JAK PŘIHLÁSIT DÍTĚ DO LETNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

 1. Je třeba rozhodnout se, které týdny bude dítě docházet.
 2. Máte-li vybraný týden, je třeba poslat na lesniskritci@email.cz základní informace o dítěti a to konkrétně:
  • jméno a věk dítěte
  • jméno a kontaktní údaje rodiče
  • adresa
  • vybraný termín
  • dietní omezení dítěte, je-li nějaké
 3. Emailem, případně telefonicky dostanete vyrozumění o přijetí/nepřijetí
 4. Do 7 dnů po oznámení o přijetí zaplatit zálohu 800 Kč
  • převodem na účet 2500246073/2010
  • do zprávy pro příjemce je třeba uvést jméno dítěte

  V případě následného zrušení docházky ze strany rodičů se peníze vrací, jen když se včas najde náhradník.

 5. Do konce května uhradit zbytek poplatku.
 6. Nejpozději první den docházky odevzdá rodič písemnou přihlášku do letního tábora.