Léto u skřítků

Každoročně naše školka nabízí až osm tématických příměstských táborů. Tábory jsou určeny pro děti zhruba od 3 do 8 let. Tábor probíhá vždy jeden týden. Režim dne je velmi podobný běžnému školkovému dni. Je koncipován tak, aby odpovídal věkové kategorii dětí uvedené u jednotlivých turnusů. Tábory vedou 2 pedagogičtí pracovníci naší lesní školky. Respektující přístup ze strany průvodců je samozřejmostí. Program probíhá vždy částečně na zahradě lesní školky a také v okolních lesích.

Přihlášky posílejte na e-mail ahoj@lesniskritci.cz.

Potvrzení o registraci a pokyny k platbě vám zašleme do pár pracovních dní.

Přehled jednotlivých táborů

Termín Věkové rozmezí dětí Název tábora Popis tábora
29. 6. – 3. 7. 5 – 8 let Světoběžníkova dobrodružství aneb cesta tam a zase zpátky Vydejte se s námi na velkou cestu kolem světa. Každý den jiné místo, jiný příběh. Bude to plné dobrodružného cestování a putování. Budeme se přemisťovat vlakem, autobusem, možná i po vodě a po vzduchu. Podíváme se do podzemí i na svět seshora. Zkusíme pracovat s mapou a zjistíme, co je to kompas. Potkáme se každé ráno v Bilovicich nad Svitavou na vlakovém nádraží, odtud budeme putovat dál do blízkého okolí (v případě velkého deště zůstaneme v prostorách školky). Na všechny akční dobrodrodruhy a cestovatele se těší Zuzka Minaříková a Michaela Maresová.
S dětmi se budeme potkávat na bílovickém nádraží, v případě velké nepřízně počasí bude program probíhat v zázemí školky, kapesné bude upřesněno, obědy vlastní nebo vaření na ohni, Zuzka má s sebou psa borderku Pixie.
7. – 10. 7. (4 dny) 3 – 5 let O lesní víle Bylince a skřítku Heřmánkovi Zveme vás do voňavého světa bylinek a léčivého býlí! Čeká nás dobrodružná cesta za tajemstvím růžové vody. Budeme odemykat tajemství bylinkových lektvarů a osvěžujících nápojů. Uvijeme si věnečky, naučíme se připravit bylinkové bonbony a nanuky. Společně se ponoříme do tajů výroby zlaté čarovné mastičky. Všechny zvídavé víly a skřítky zvou do lesní čarokrásné dílny Terka Vlachová a Zuzka Minaříková.
13. – 17. 7. 3,5 – 5 let Rumcajsovy patálie Co musí umět správný loupežník? No přece spoustu věcí! Trefit se na cíl, dobře se schovat, umět vylézt i na ten nejvyšší kopec, ale i uvařit polévku a sehnat Mance ten nejkrásnější náhrdelník. Pojďte s námi prozkoumat bílovický les a objevit s loupežníkem Rumcajsem tajemství vodníka Česílka. Provázet vás budou Vojta Jašíček a Terka Vlachová
20. 7. – 24. 7. 5 – 7 let Bosou stezkou za tajemstvím lesní moudrosti Zveme vás ke společnému dobrodružství. Náš tábor bude obohacen o fígly, jak pobývat v přírodě bez speciálního vybavení a jak využít na 100 % to, co je kdekoliv k mání. Vyzkoušíme si chůzi různými terény a prostředími. Naučíme se uvařit si báječnou lesní dobrotu. Naučíme se číst si o stromech přímo z jejich listů. Zjistíme, která voda v lese je pitná, a která by nám mohla ublížit. Také se můžete těšit na to, že si společně vyrobíme a nazdobíme bosobotky z přírodních materiálů. Všechny zvídavé dobrodruhy a trampy zvou Zuzka Minaříková a Klára Říhová.
27. 7. – 31. 7. 4 – 6 let Jednorožec Týdnem plným třpytek, duhy a jednorožců vás provedou Anička Janebová a Terka Vlachová.
3. – 7. 8. 4 – 7 let Hrátky se zvířátky Pojďte s námi zažít hrátky, jak se bavit se zvířátky! Jaké to je mít zvířecího domácího mazlíčka? Je strašilka děsivá? Co je to ta achatina? Je pes opravdu nejlepší přítel člověka? Pojďme spolu odhalovat, jaké mazlíčky můžeme mít, zkoumat, co potřebují ke svému spokojenému životu a vymýšlet hry, které s nimi můžeme hrát. Některá zvířátka potkáme a budeme si je moci pohladit, o jiných si budeme jen povídat. Tábor je inspirován knížkou Zuzany Novákové: Mít svoje vlastní zvířátko. Na děti se těší Klára Fialová a Eva Kotašková.
10. – 14. 8. 3,5 – 7 let Hudební pohádka s loupežníky Pojdte s námi za hudebním dobrodružstvím s loupežnickou bandou, která zažívá spoustu zajímavých příhod. Putování budou doprovázet známé i méně známé písničky, vyrobíme si hudební nástroje a rozveselíme princeznu. Táborem na motivy pohádky Lotrando a Zubejda budou provázet Žaneta Vítová a Klára Fialová.
17. – 21. 8. 4 – 8 let Pirátská výprava Pirátská výprava se vydává hledat poklad a aby se to povedlo, musíme táhnout všichni za jeden provaz. Zveme všechny pirátky a piráty na dobrodružný tábor plný tvoření a her. Budeme překonávat nástrahy na suchu i ve vodě, plavit se na vlnách rybníka, zažijeme spoustu legrace a také možná jeden celodenní výlet za hranice Bílovic. Na nové malé kamarády se těší Lenka Diasová a Michaeala Maresová

Přihlášky posílejte na e-mail ahoj@lesniskritci.cz.

Ceny pro veřejnost:

Cestovatelský tábor

 • Cena do 10. května = 1 700 Kč
 • Cena od 11. května = 1 900 Kč

O lesní víle Bylince a skřítku Heřmánkovi (4 dny)

 • Cena do 10. května = 1 760 Kč
 • Cena od 11. května = 1 920 Kč

Ostatní tábory

 • Cena do 10. května = 2 200 Kč
 • Cena od 11. května = 2 400 Kč

V ceně je zahrnuto: oběd (kromě Cestovatelského tábora), odpolední svačinka, pití po celý den, veškeré pomůcky a materiál, lektorné, pojistné.

Zálohy a platby

 • Zálohu 50 % je třeba uhradit do 14 dní od přihlášení.
 • Doplatek 50 % je nutno uhradit do konce května. Poté je místo nabídnuto náhradníkovi.

Storno poplatek

 • Odhlášení dítěte déle než 30 dnů před začátkem tábora = storno poplatek 50 % z celkové ceny.
 • Odhlášení dítěte 30 a méně dní před začátkem tábora = storno poplatek 100 %. Je možné za sebe bezplatně poslat náhradníka, který musí splňovat předpoklady pro tábor. A musí být schválen hlavním průvodcem tábora.

Další informace

 • Lesní školka je otevřena každý den od 8:30 do 16:00.
 • Stravu dovážíme z Kaprálova mlýna. Je možné objednat i vegan, vegetarian nebo bezlepkovou dietu.

Prosím, respektujte věkové hranice jednotlivých táborů. V případě, že do nich Vaše dítě nespadá, prosím ozvěte se s konkrétní žádostí o výjimku. Tyto budou schvalovat přímo průvodci.

Přihlášky posílejte na e-mail ahoj@lesniskritci.cz.

Potvrzení o registraci a pokyny k platbě vám zašleme do pár pracovních dní.