Léto u skřítků

Každoročně náš kub nabízí tématické příměstské tábory pro děti zhruba od 3 do 7 let s cílem poskytovat environmentální vzdělávání a šířit osvětu o vztahu člověka k přírodě a o její ochraně. Tábor probíhá vždy jeden týden. Režim dne je velmi podobný běžnému školkovému dni. Je koncipován tak, aby odpovídal věkové kategorii dětí uvedené u jednotlivých turnusů. Tábory vedou 2 pedagogičtí pracovníci naší lesního klubu. Respektující přístup ze strany průvodců je samozřejmostí. Program probíhá vždy částečně na zahradě lesního klubu a také v okolních lesích.

Přehled příměstských táborů v roce 2022

Termín Věkové rozmezí dětí Název tábora Popis tábora
11. – 15. 7. 4 – 7 let Čarokrásné pokusy víly Pokustónky a skřítka Úžasníčka Pojďte se s vílou Pokustónkou a skřítkem Úžasníčkem vydat na bádavou výpravu do světa nejrůznějších experimentů. Čeká nás týden plný žasnutí a zkoumání. Jak to, že se žárovka rozsvítí jen za pomoci pár drátků a citronů? Umíme si vyrobit vlastní duhu? A co taková sopka…uděláme si naši vlastní? To a mnohem víc s Josefkou Susovou a Aničkou Janebovou.
18. – 22. 7. 3 – 6 let Živly Slyšíš, co vypráví Voda? A co teprve Země? Jak asi chutná Vítr a umí Oheň skákat, jak pískáš? 4 živelné bytosti nás nechají nakouknout do svých světů. Přidáš se? Tábor vedou Ivka Truplová a Míša Ettlerová
25. – 29. 7. 4 – 7 let Čarodějný les Čaroděj miluje Večerníček, a tak se rozhodl, že jeho nejoblíbenější postavičky unese a budou jen a jen jeho… Pomůžete nám zlého čaroděje dopadnout? Nebo se nám podaří se s čarodějem spřátelit a pohádkové hrdiny vysvobodit? Přijďte nám pomoci a přesvědčíte se, jak všechno dopadne 🙂 Můžete se těšit na famózní týden plný tvoření, her, kouzelnických lektvarů a nahlédnutí za oponu pohádkového světa. Na společnou záchrannou akci se těší Lenka Diasová a Jitka Petlachová.
1. – 5. 8. 4 – 7 let Tajemná lesní zákoutí Voda v holínkách, bláto ve vlasech, jehličí za tričkem, kamínky po kapsách. Tajemná lesní zákoutí. Zákony lesa všemi smysly. Skřítčí poklad? Tábor vede Zuzka Kulichová a Věrka Fialová.
8. – 12. 8. 4 – 7 let Zvířata naší krajiny Pojďte s námi na výpravy za známými, ale i méně známými zvířátky, která můžeme potkat v našich lesích i na lukách. Prozkoumejme, jak žijí, co jedí, a vyzkoušejme si, kolik práce dá postavit hnízdo, či vyhrabat noru. Tábor vedou Klára Fialová a Eva Kotašková.
15. – 19. 8. 4 – 7 let Indiánskou stezkou Náčelníkova tvář se rozzářila a slavnostně pronesl: „Když jsem ti pohlédl do tváře, poznal jsem to. Ty ses dostal až na vrchol. Nepotřebuješ žádný důkaz. Je to napsáno ve tvých očích, zvoní to ve tvém hlase. Pocítil jsi radost, viděl jsi krásu a nádheru hory.“ Divokost a nespoutanost. Odvaha. Dobrodružné výzvy. Zákony přírody. Barevné čelenky a líbivé šperky. Příběhy. Zvuk bubnů. Indiánka Wakpátó zve všechny malé indiány a indiánky na letní dobrodružství v prérii. Tábor vedou Zuzka Kulichová a Eva Kováčová.
22. – 26. 8. 4 – 7 let Dobrodružství s Tlapkovou patrolou Přijďte zažít dobrodružství s našimi oblíbenými hrdiny. Vyzkoušíme si, jaké to je být hasičem, vyrobíme něco z nepotřebných vyhozených věcí… Zažijte záchrannou misi a spolupracujte jako jeden tým. Těšit se na vás bude Klára Fialová s Lenkou Diasovou.

Přihlásit se na tábor

Ceny pro veřejnost:

  • 2400 Kč/dítě
  • obědy: 85 Kč/den

Svačiny si dětí nosí vlastní.

V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál, lektorné a pojistné.

Platební podmínky

  • Přijaté přihlášky jsou brány jako závazné.
  • Po přijetí přihlášky Vám budou zaslány konkrétní informace

Storno podmínky

  • Odhlášení dítěte déle než 30 dnů před začátkem tábora = storno poplatek 50 % z celkové ceny
  • Odhlášení dítěte 30 a méně dní před začátkem tábora = storno poplatek 100 %. Je možné za sebe bezplatně poslat náhradníka, který musí splňovat předpoklady pro tábor a musí být schválen průvodci tábora.

Další informace

  • Tábory probíhají vždy od 8.30-16 hodin z převážné části venku na zahradě a v okolních lesích a to za každého počasí.
  • Zázemí využívají děti na poobědový odpočinek a také na oběd v případě deště.
  • Změna průvodců na táborech vyhrazena.
  • Před zahájením tábora Vám budou zaslány podrobné informace o táboře s kontakty na jednotlivé průvodce tábora.

Konání a průběh táborů může ovlivnit aktuální vývoj epidemie. Pokud by se tábory z nařízení vlády nemohly uskutečnit, vrátíme přihlášeným celou zaplacenou částku.

S případnými dotazy se obracejte na Michaelu Maresovou – e-mail: ahoj@lesniskritci.cz, telefon: 607 027 087