Léto u skřítků

Každoročně náš kub nabízí tématické příměstské tábory pro děti zhruba od 3 do 8 let s cílem poskytovat environmentální vzdělávání a šířit osvětu o vztahu člověka k přírodě a o její ochraně. Tábor probíhá vždy jeden týden. Režim dne je velmi podobný běžnému školkovému dni. Je koncipován tak, aby odpovídal věkové kategorii dětí uvedené u jednotlivých turnusů. Tábory vedou 2 pedagogičtí pracovníci naší lesního klubu. Respektující přístup ze strany průvodců je samozřejmostí. Program probíhá vždy částečně na zahradě lesního klubu a také v okolních lesích.

Přehled příměstských táborů v roce 2023

Termín Věkové rozmezí dětí Název tábora Popis tábora
10. – 14. 7. 4 – 8 let Škola čar a kouzel v Bílovicích Pojďte si s námi užít týden plný čar a kouzel. S dětmi se z nás na týden stanou kouzelnice a kouzelníci. Společně se naučíme každý den alespoň jedno kouzlo, a když se vše podaří, na konci tábora uspořádáme velké čarodějnické vystoupení. Táborem provedou průvodkyně Anna Janebová a Lenka Diasová.
17. – 21. 7. 3 – 7 let Dobroty z lesní kuchyně Jaké jídlo máš rád a umíš si ho taky sám připravit? Co všechno se dá sníst v lese? Co se děje s jídlem v bříšku? A kde se všechno to jídlo bere?
Čeká nás mňamózní týden, ochutnání a hlavně vytváření nejrůznějších dobrot. Chceš si na ohni uvařit třeba polévku či upéct chleba? Vše, samozřejmě, okořeněno trochou jehličí a bláta. Nebo tě spíš honí mlsná na něco sladkého, hm? Řád zlaté vařečky vás nemine! Těší se na vás Míša Ettlerová a Markéta Ledvinová.
24. – 28. 7. 4 – 8 let Piráti Pomůžete zapomnětlivému pirátovi najít jeho ztracený poklad? Neví, kdo je, neví, po jakém moři se plavil, ale ví, že poklad někde zakopal… Pojďme překonat nástrahy moře a společně kapitánovi pomůžeme najít jeho ztracený poklad. Tábor vedou Lenka Diasová a Iva Kopačová
31. 7. – 4. 8. 3 – 7 let Dobrodružství s Tlapkovou patrolou Přijďte zažít dobrodružství s našimi oblíbenými hrdiny. Vyzkoušíme si, jaké to je být hasičem, vyrobíme něco z nepotřebných vyhozených věcí… Zažijte záchrannou misi a spolupracujte jako jeden tým. Těšit se na vás bude Lenka Diasová a Iva Kopačová.
7. – 11. 8. 4 – 8 let Zvířecí říše Vydejte se s námi do kouzelného světa zvířat. Dokážete podle nápověd rozluštit, o jakých zvířatech si budeme povídat? Environmentální program s plánovanou návštěvou ZOO. Tábor vedou Eva Kotašková a Lenka Diasová. (V den, kdy se půjde do ZOO, si děti přinesou vlastní oběd z domova)
14. – 18. 8. 5 – 8 let Sedm klíčů – tajemství bílé paní “V sále zablikaly svíčky a celá místnost potemněla. Otevřeným oknem zavanul studený vítr. A pak se objevila…ona. Bílá paní.” Ctnostní rytíři i odvážné princezny, pojďte s námi rozluštit dávné tajemství! Tábor vedou Zuzka Kulichová a Eva Kováčová.
21. – 25. 8. 3 – 5 let Ronja, pohádkový příběh dcery loupežníka Tábor o tom, že dobrodružství číhá za každým pařezem, a že s fajn kamarádem jde přebrodit i ta nejdivočejší řeka… Tábor plný přírodního tvoření, zpěvu a pohybového hraní. Těší se Lenka Michlovská a Zuzka Minaříková.

Přihlásit se na tábor

Ceny pro veřejnost:

  • 2550 Kč/dítě
  • obědy: 85 Kč/den

Svačiny si dětí nosí vlastní.

V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál, lektorné a pojistné.

Platební podmínky

  • Přijaté přihlášky jsou brány jako závazné.
  • Po přijetí přihlášky Vám budou zaslány konkrétní informace

Storno podmínky

  • Odhlášení dítěte déle než 30 dnů před začátkem tábora = storno poplatek 50 % z celkové ceny
  • Odhlášení dítěte 30 a méně dní před začátkem tábora = storno poplatek 100 %. Je možné za sebe bezplatně poslat náhradníka, který musí splňovat předpoklady pro tábor a musí být schválen průvodci tábora.

Další informace

  • Tábory probíhají vždy od 8.30-16 hodin z převážné části venku na zahradě a v okolních lesích a to za každého počasí.
  • Zázemí využívají děti na poobědový odpočinek a také na oběd v případě deště.
  • Změna průvodců na táborech vyhrazena.
  • Před zahájením tábora Vám budou zaslány podrobné informace o táboře s kontakty na jednotlivé průvodce tábora.

Konání a průběh táborů může ovlivnit aktuální vývoj epidemie. Pokud by se tábory z nařízení vlády nemohly uskutečnit, vrátíme přihlášeným celou zaplacenou částku.

S případnými dotazy se obracejte na Michaelu Maresovou – e-mail: ahoj@lesniskritci.cz, telefon: 607 027 087