Stravování

Přihlásili jsme se do Projektu „Skutečně zdravá mateřská škola“. Zdravé stravovací návyky jsou součástí našeho výchovného přístupu, kdy vedeme děti ke zdravému životnímu stylu. Mnoho podmínek projektu již splňujeme a další budeme postupně naplňovat během tohoto školního roku. Info o projektu bude zveřejněno také na našich webových stránkách a rodiče mohou sledovat aktuální informace na www.skutecnezdravaskola.cz.

DOPOLEDNÍ SVAČINA

Dopolední svačinu si nosí dítě vlastní. Vyhýbejte se, prosím, vyloženým sladkostem jako např. čokoládová tyčinka, bonbony apod. Ty do školky nepatří. Vlastní pití v batůžku slouží pro pokrytí dopolední potřeby přísunu tekutin, zejména při pobytu v lese. Od doby oběda děti pijí nápoje připravené ve školce. Je to voda, bylinková voda, čaj. V zimě děti během výletu moc nepijí, je dobré je vybavit malou termosku s teplým čajem.

OBĚD

Obědy nám dodává jídelna z Kaprálova mlýna v Ochozi u Brna. Je zaměřena na stravu pro děti. Používá kvalitní čerstvé suroviny, zeleninu z farmářských bedýnek. Strava obsahuje obědy s masem i bezmasé. Každý den obědy obsahují čerstvou zeleninu. Jídlo se zaváží teplé, přesně v době oběda, a tak není nutné ho ve školce ohřívat.
Všechny děti mají stejné jídlo, pro dietáře lze zajistit oběd bezlepkový, bezmléčný, bezvaječný.

Cena dvouchodového menu: 65 Kč, platba obědů probíhá hromadně, prostřednictvím školky formou měsíčních záloh, které jsou vyúčtovávány na konci každého pololetí, případně při ukončení docházky dítěte do lesní školky.
Podrobnější informace, například o způsobu odhlašování obědů, apod., naleznete v Provozním řádu.

MENU

Aktuální jídelníček naleznete vytištěný ve školce na nástěnce vedle vchodu do chatky.

ODPOLEDNÍ SVAČINA

Čerstvou svačinu připraví „dobrovolné“ maminky (tedy jeden rodič připraví čas od času svačiny pro všechny ostatní). Dohodnutá hodnota svačinky: 10 Kč

V přehledu níže, najdete informace o tom kdo, kdy a co pro děti připravuje a můžete se také připojit.Pokud se chcete do systému zapojit, věnujte prosím pozornost pravidlům!

PŘEHLED SVAČINEK – KDO, KDY A CO PŘIPRAVUJE

PRAVIDLA PRO SVAČINOVÝ SYSTÉM

1. Do přehledu zapisujte jméno, jídlo. Sladká jídla mohou být jen v růžové dny. Nehledejte tlačítko „uložit“ – co napíšete, to se hned ukládá automaticky.

2. Zapisovat/měnit údaje na daný týden je možné jen do pátku předchozího týdne. Potom bude aktuální tabulka vytisknutá a vyvěšená ve školce. Co je možné měnit poznáte rychle – podle barvy buněk.

3. Papírová forma ve školce na nástěnce je jen informativní – jídla se do ní nezapisují ani se neruší.

Děkujeme všem, kdo se do přípravy svačinek zapojí a na odpoledne dětem něco lahodného přichystají!

PITNÝ REŽIM

Pedagogové dbají na pravidelný pitný režim dětí. Děti mají ve svém baťůžku vlastní láhev s pitím z domova. Láhev se v průběhu dne doplní, je-li třeba. Navíc je na stole k dispozici vždy teplý/studený čaj a voda.

SEBEOBSLUHA

Děti vedeme ve školce k samostatnosti. Samy si z kuchyňského koutu přinášejí sklenice, hrnky, příbory. Samy si po sobě oplachují nádobí, mažou si pomazánku na chleba, pod dohledem pedagoga nakrájí zeleninu nebo ovoce apod.

 

_DSC7379