Stravování

Přihlásili jsme se do Projektu „Skutečně zdravá mateřská škola“. Zdravé stravovací návyky jsou součástí našeho výchovného přístupu, kdy vedeme děti ke zdravému životnímu stylu. Mnoho podmínek projektu již splňujeme a další budeme postupně naplňovat během tohoto školního roku. Info o projektu bude zveřejněno také na našich webových stránkách a rodiče mohou sledovat aktuální informace na www.skutecnezdravaskola.cz.

SVAČINY

Dopolední i odpolední svačinu si nosí dítě vlastní. Vyhýbejte se, prosím, vyloženým sladkostem jako např. čokoládová tyčinka, bonbony apod. Ty do školky nepatří. Vlastní pití v batůžku slouží pro pokrytí dopolední potřeby přísunu tekutin, zejména při pobytu v lese. Od doby oběda děti pijí nápoje připravené ve školce. Je to voda, bylinková voda, čaj. V zimě děti během výletu moc nepijí, je dobré je vybavit malou termoskou s teplým čajem.

OBĚD

Obědy nám dodává jídelna z Kaprálova mlýna v Ochozi u Brna. Je zaměřena na stravu pro děti. Používá kvalitní čerstvé suroviny, zeleninu z farmářských bedýnek. Strava obsahuje obědy s masem i bezmasé. Každý den obědy obsahují čerstvou zeleninu. Jídlo se zaváží teplé, přesně v době oběda, a tak není nutné ho ve školce ohřívat.
Všechny děti mají stejné jídlo, pro dietáře lze zajistit oběd bezlepkový, bezmléčný, bezvaječný.

Cena dvouchodového menu: 65 Kč, platba obědů probíhá hromadně, prostřednictvím školky formou měsíčních záloh, které jsou vyúčtovávány na konci každého pololetí, případně při ukončení docházky dítěte do lesní školky.
Podrobnější informace, například o způsobu odhlašování obědů, apod., naleznete v Provozním řádu.

MENU

Aktuální jídelníček naleznete vytištěný ve školce na nástěnce vedle vchodu do chatky.

PITNÝ REŽIM

Pedagogové dbají na pravidelný pitný režim dětí. Děti mají ve svém baťůžku vlastní láhev s pitím z domova. Láhev se v průběhu dne doplní, je-li třeba. Navíc je na stole k dispozici vždy teplý/studený čaj a voda.

SEBEOBSLUHA

Děti vedeme ve školce k samostatnosti. Samy si z kuchyňského koutu přinášejí sklenice, hrnky, příbory. Samy si po sobě oplachují nádobí, mažou si pomazánku na chleba, pod dohledem pedagoga nakrájí zeleninu nebo ovoce apod.

 

_DSC7379