Léto u skřítků

Každoročně náš kub nabízí tématické příměstské tábory pro děti zhruba od 3 do 9 let s cílem poskytovat environmentální vzdělávání a šířit osvětu o vztahu člověka k přírodě a o její ochraně. Tábor probíhá vždy jeden týden. Režim dne je velmi podobný běžnému školkovému dni. Je koncipován tak, aby odpovídal věkové kategorii dětí uvedené u jednotlivých turnusů. Tábory vedou 2 průvodci naší lesního klubu. Respektující přístup ze strany průvodců je samozřejmostí. Program probíhá vždy částečně na zahradě lesního klubu a také v okolních lesích.

Přehled příměstských táborů v roce 2024

Termín Věkové rozmezí dětí Název tábora Popis tábora
1. – 4. 7.
(4 dny)
4 – 8 let Dinosauří tábor Vydejte se na fantastickou výpravu do pravěké Země. Proti proudu řeky času za dinosaury, mamuty, obrovskými přesličkami a prvními lidmi. Co myslíte – byli stejní jako my? Jak je dlouhý mamutí chlup? Umí dinosauři péct housky? Kde mají vejce? A jak se hledá trilobit?

Průvodkyně tábora: Zuzana Minaříková a Barbora Hubková

Cena: 2100 Kč tábor + 440 Kč obědy (vaří restaurace U Ševčíků)

8. – 12. 7. 3 – 9 let Cesta kolem světa za 5 dní Přidejte se k nám na cestu kolem světa za pět dní. Navštívíme spolu všechny světadíly. Seznámíme se s různými kulturami a zvyky. Budeme skákat s klokany, zjistíme, jak se žije dětem v Africe, jak se jí v Asii, nebo jak loví zvěř Indiáni. A mnoho dalších úžasných dobrodružství….

Průvodkyně tábora: Lenka Diasová a Alena Jetelinová

Cena: 2600 Kč tábor + 550 Kč obědy (vaří restaurace U Ševčíků)

15. – 19. 7. 3 – 9 let Dobroty z lesní kuchyně Pan Kuchaříček vás zve do své lesní kuchyně plné mňamózních dobrot. Dokážeme uvařit z toho, co nám dává les? No ovšem, na pomoc nám přijde oheň a vše okořeníme trochou jehličí a bláta. Ochutnávání, míchání, debužírování, krájení, vaření nejrůznějších dobrot…to se všechno naučíme a přispějeme k velké hostině.

Průvodkyně tábora: Michaela Ettlerová a Kateřina Malinová

Cena: 2600 Kč tábor + 550 Kč obědy (vaří Míša Ettlerová)

22. – 26. 7. 3 – 9 let Muminí údolí Vyrazte s námi za dobrodružstvím do Muminího údolí, kde už na nás čeká Muminek, jeho kamarádi Šňupálek a Čenich, malá Mia a všichni ostatní! Prožijeme spolu Bláznivé léto, vyzrajeme na přilétající Kometu a prozkoumáme, co všechno dokáže takový Čarodějův klobouk! A určitě potkáme i Hatifnaty, než nám odplují na širé moře. Budeme tvořit, rozděláme velký slunovratový oheň a možná se nám podaří i vynalézt létající stroj.

Průvodkyně tábora: Alžběta Franková a Kateřina Kiliánová

Cena: 2600 Kč tábor + 600 Kč obědy (vaří Tři Ocásci)

29. 7. – 2. 8. 3 – 9 let Zálesák Pojďte si s námi zahrát na zálesáka. Vyzkoušíme si rozdělání ohně (třeba to zvládneme i bez sirek), zkusíme si postavit přístřešek, naučíme se vázat uzly, ukážeme si základy první pomoci a samozřejmě si užijeme spoustu her, dobrodružství a zábavy.

Průvodkyně tábora: Lenka Diasová a Petra Šimíková

Cena: 2600 Kč tábor + 550 Kč obědy (vaří restaurace U Ševčíků)

5. – 9. 8. 3 – 9 let Kouzla živlů Země, Voda, Vzduch a Oheň nás provedou po svých královstvích a ukážou nám svá kouzla. Budeme s nimi tvořit, poznávat je, hrát si a žasnout nad tím, co všechno živly dovedou. Čekají nás drobné pokusy, pohádky a hlavně výpravy do blízké i vzdálenější přírody, kterou 4 živly ovládají. Nebo je těch živlů víc? Přijď si to s námi zjistit na tábor…

Průvodkyně tábora: Kamila Kyprová a Hana Kábrtová

Cena: 2600 Kč tábor + 600 Kč obědy (vaří Tři Ocásci)

12. – 16. 8. 3 – 9 let Jednorožec …tábor plný třpytek, duhy a jednorožců…

Průvodkyně tábora: Anna Janebová a Lenka Michlovská

Cena: 2600 Kč tábor + 600 Kč obědy (vaří Tři Ocásci)

19. – 23. 8. 3 – 9 let Olympiáda Pojďte s námi zažít neobyčejně obyčejnou olympiádu! Spojíme své sportovní duchy v týmu a vyzkoušíme si sporty, které dosud svět neviděl.

Průvodkyně tábora: Lenka Diasová a Alena Jetelinová

Cena: 2600 Kč tábor + 550 Kč obědy (vaří restaurace U Ševčíků)

Přihlásit se na tábor

Další informace:

  • Svačiny si dětí nosí vlastní.
  • V ceně jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál, lektorné.

Platební podmínky

  • Přijaté přihlášky jsou brány jako závazné.
  • Po přijetí přihlášky Vám budou zaslány konkrétní informace

Storno podmínky

  • Odhlášení dítěte déle než 30 dnů před začátkem tábora = storno poplatek 50 % z celkové ceny
  • Odhlášení dítěte 30 a méně dní před začátkem tábora = storno poplatek 100 %. Je možné za sebe bezplatně poslat náhradníka, který musí splňovat předpoklady pro tábor a musí být schválen průvodci tábora.

Další informace

  • Tábory probíhají vždy od 8.30-16 hodin z převážné části venku na zahradě a v okolních lesích a to za každého počasí.
  • Zázemí využívají děti na poobědový odpočinek a také na oběd v případě deště.
  • Změna průvodců na táborech vyhrazena.
  • Před zahájením tábora Vám budou zaslány podrobné informace o táboře s kontakty na jednotlivé průvodce tábora.
S případnými dotazy se obracejte na Michaelu Maresovou – e-mail: ahoj@lesniskritci.cz, telefon: 607 027 087